-6 °С
Болотло
75 лет Победы
Бөтә яңылыҡтар
Яңылыҡтар
20 Апрель 2021, 18:24

ТАБИПТАР АУЫЛ-ҠАЛАЛАРҒА СЫҒА

Табиптарға алдан яҙылмайынса түләүһеҙ күренеү һәм тикшерелеү мөмкинлеге барын беләһегеҙме?Белмәһәгеҙ, журналдың сайтына инеп, мөмкинлекте өйрәнеп, үҙегеҙҙең төбәктә ҡайҙа, ҡасан медицина ҡаралыуы үтеү исемлеге менән танышып сығығыҙ.

Республикала «Сәләмәт республика – сәләмәт төбәк» акцияһы башланды, тип хәбәр итә «Башинформ», Башҡортостан Һаулыҡ һаҡлау министрлығы сайтына һылтанып. Өфө белгестәре ҡара көҙгә тиклем райондар, ауылдар буйлап йөрөйәсәк. Айырыуса төпкөл ауылдарҙы мотлаҡ әйләнеп сығырға, үҙе дауаханаларға бара алмаған пенсионерҙарҙы ҡарарға йыйыналар.
Ауылығыҙға килеп сыҡһалар, коронавирустан вакцина ҡаҙатырға, заманса ҡорамалдарҙа тикшерелергә, флюорография, кардиограмма, маммография үтергә, хирург, невролог, офтальмолог, акушер-гинеколог, онколог, кардиолог, уролог, стоматолог, эндокринолог, педиатрҙан ҡарарлыу үтергә һәм беренсе ярҙамды алырға мөмкин булыр. Төрлө маршрутта белгестәр исемлеге айырылыуы ихтимал.
Табиптар тере сират буйынса ҡабул итә. Үҙегеҙ менән паспорт һәм ОМС полисын алығыҙ.
Мобиль бригадалар һаны – алтау. Түбәндә уларҙы ҡасан ҡайҙа ҡабул итәсәге графигы бирелә. Донъя бит – үҙгәрештәр инеүе лә ихтимал. Район гәзитен, хакимиәт белдереүҙәрен ҡарап барығыҙ.
1.ӨФӨ МАРШРУТЫ
Архангельский район
д. Азово 19-21 апреля
с. Узунларово 22-23 апреля
с. Благовещенка 26-27 апреля
с. Валентиновка 28-30 апреля
Кармаскалинский район
д. Старо-Мусино 4-5 мая
с. Адзитарово 6-7 мая
д. Бекетово 11-14 мая
д. Подлубово 17-21 мая
Уфимский район
д. Лебяжий 24-25 мая
с. Ольховое 26-28 мая
д. Русский Юрмаш 31 мая – 2 июня
д. Шмидтово 3-4 июня
Иглинский район
с. Калтыманово 7-9 июня
с. Чуваш-Кубово 10-15 июня
с. Акбердино 16-18 июня
с. Балтика 21-23 июня
Нуримановский район
с. Павловка 24-28 июня
с. Красный Ключ 29 июня – 2 июля
с. Красная Горка 5-8 июля
д. Новокулево 9-13 июля
Благовещенский район
с. Удельные Дуванеи 14-16 июля
с. Саннинское 19-21 июля
с. Богородское 22-26 июля
с. Николаевка 27-30 июля
Кушнаренковский район
с. Шарипово 2-4 августа
с. Карача-Елга 5-6 августа
с. Старые Тукмаклы 9-11 августа
с. Старые Камышлы 12-13 августа
Чекмагушевский район
с. Резяпово 16-18 августа
с. Тайняшево 19-20 августа
с. Байбулатово 23-24 августа
с. Новокутово 25-27 августа
Благоварский район
с. Пришиб 30-31 августа
с. Тан 1-2 сентября
с. Старокучербаево 3-6 сентября
д. Топоринка 7-8 сентября
д. Шарлык, с. Янышево 9-10 сентября
Чишминский район
с. Алкино-2 13-17 сентября
с. Шинга-Куль 20-24 сентября
с. Дурасово 27 сентября – 1 октября
с. Старо-Мусино 4-8 октября
2.ДЫУАН МАРШРУТЫ
Салаватский район
с. Аркаулово 19-23 апреля
с. Насибаш 26-30 апреля
с. Мечетлино 4-7 мая
с. Турналы 11-14 мая
Кигинский район
с. Еланлино 17-21 мая
д. Алагузово 24-28 мая
д. Арсланово 31 мая - 04 июня
д. Кандаковка 7-11 июня
Белокатайский район
с. Белянка 15-18 июня
с. Яныбаево 21-25 июня
д. Ургала 28 июня – 02 июля
с. Карлыханово 5-9 июля
Мечетлинский район
д. Теляшево 12-16 июля
д. Юнусово 19-23 июля
д. Новомещерово 26-30 июля
с. Мечетлино 2-6 августа
Дуванский район
с. Дуван 9-13 августа
д. Ярославка 16-20 августа
с. Вознесенка 23-27 августа
с. Озеро 30 августа – 3 сентября
с. Сикияз 06-10 сентября
3.НЕФТЕКАМА МАРШРУТЫ
Бирский район
с. Старобазаново 19 апреля
с. Печёнкино 20 апреля
с. Чишма 21 апреля
с. Шелканово 22-23 апреля
Мишкинский район
с. Чураево 26 апреля
д. Камеево 27 апреля
д. Малонакаряково 28 апреля
д. Большесухоязово 29-30 апреля
Караидельский район
п. Озерки 4 мая
п. Н.Муллакаево 5 мая
д. Красный Урюш 6 мая
д. Куртлыкуль 7 мая
Аскинский район
д. Урмиязы 11-12 мая
д. Кубиязы 14-17 мая
д. Усть-Табаска 18-19 мая
д. Кунгак 20-21 мая
Балтачевский район
с. Старобалтачево 24-25 мая
д. Штанды 26-27 мая
с. Нижнекарышево 28 мая – 1 июня
с. Сейтяково 2-4 июня
Татышлинский район
д. Арибаш 7-9 июня
с. Кальтяево 10-11 июня
с. Буль-Кайпаново 15-16 июня
с. Старокальмиярово 17-18 июня
Янаульский район
с. Ямады 21-22 июня
с. Новый Артаул 23-25 июня
с. Иткинеево 28-30 июня
с. Кисак-Каин 1-2 июля
Краснокамский район
с. Новый Каинлык 5-7 июля
с. Новонагаево 7-9 июля
с. Новокабаново 12-13 июля
д. Раздолье 14-16 июля
г. Нефтекамск
с. Энергетик 19-21 июля
с. Амзя 22-27 июля
г. Агидель 28 июля – 2 августа
с. Ташкиново 3-6 августа
Калтасинский район
д. Старый Яш 9-10 августа
д. Малый Качак 11-13 августа
д. Калмиябаш 16-18 августа
с. Старый Орьебаш 19-20 августа
Бураевский район
д. Ванышево 23-24 августа
д. Б.Бадраково 25-27 августа
д. Кудашево 30-31 августа
д. Старобикметово 1-3 сентября
Дюртюлинский район
с. Ангасяк 6-7 сентября
с. Исмаилово 8-10 сентября
с. Семилетка 13-15 сентября
с. Москово 16-17 сентября
Илишевский район
с. Базитамак 20-22 сентября
с. Кадырово 23-24 сентября
с. Рсаево 27-29 сентября
с. Кужбахты 30 сентября – 1 октября
4.ОКТЯБРЬСКИЙ МАРШРУТЫ
Буздякский район
с. Сабаево 19-20 апреля
с. Килим 21-22 апреля
с. Копей-Кубово 23-27 апреля
с. Гафури 28-30 апреля
Шаранский район
с. Акбарисово 4-5 мая
с. Нуреево 6-7 мая
с. Старотумбагушево 11-14 мая
с. Еремкино 17-21 мая
Бакалинский район
с. Старокуручево 24-28 мая
с. Умирово 31 мая – 2 июня
с. Камышлытамак 3-4 июня
с. Дияшево 7-11 июня
Туймазинский район
с. Кандры 15-18 июня
с. Серафимовский 21-25 июня
с. Субханкулово 28 июня - 2 июля
с. Карамалы-Губеево 5-9 июля
Белебеевский район
с. Аксаково 12-14 июля
с. ЦУ племзавода им. М.Горького 15-16 июля
с. Знаменка 19-21 июля
с. Метевбаш 22-23 июля
Ермекеевский район
с. Средние Карамалы 26-28 июля
с. Елань-Чишма 29-30 июля
с. Исламбахты 2-4 августа
с. Нижнеулу-Елга 5-6 августа
Бижбулякский район
с. Аитово 9-10 августа
с. Михайловка 11-13 августа
с. Сухоречка 16-17 августа
с. Каменка 18-19 августа
Миякинский район
с. Качеганово 20-24 августа
с. Менеузтамак 25-27 августа
с. Большие Каркалы 30-31 августа
д. Шатмантамак 1-3 сентября
Альшеевский район
д. Зеленый Клин 6-8 сентября
с. Кипчак Аскарово 9-10 сентября
с. Никифарово 13-14 сентября
д. Гайниямак 15-17 сентября
Давлекановский район
д. Чуюнчи 20-22 сентября
д. Поляковка 23-24 сентября
д. Бик-Кармалы 27-29 сентября
д. Новоянбеково 30 сентября – 1 октября
5.СТӘРЛЕТАМАҠ МАРШРУТЫ
Аургазинский район
с. Шланлы 19-20 апреля
д. Нижний Бегеняш 21-22 апреля
с. Семенкино 23-27 апреля
д. Наумкино 28-30 апреля
Гафурийский район
д. Узбяково 4-5 мая
с. Карагаево 6-7 мая
с. Белое Озеро 11-14 мая
с. Буруновка 17-21 мая
Ишимбайский район
с. Петровское 24-28 мая
д. Карайганово 31 мая – 2 июня
с. Новоаптиково 3-7 июня
с. Макарово 8-11 июня
Мелеузовский район
д. Сыртланово 15-18 июня
д. Сарышево 21-25 июня
с. Александровка 28 июня – 2 июля
д. Абитово 5-9 июля
д. Смаково 12-14 июля
Стерлитамакский район
с. Тюрюшля 15-16 июля
с. Верхние Услы 19-21 июля
с. Большой Куганак 22-23 июля
с. Наумовка 26-28 июля
Стерлибашевский район
с. Куганакбашево 29-30 июля
с. Турмаево 2-3 августа
с. Яшерган 4-6 августа
д. Нижний Аллагуват 9-10 августа
Федоровский район
д. Верхнеяушево 11-13 августа
д. Дедово 16-17 августа
д. Батырово 18-20 августа
д. Златоустовка 23-24 августа
Куюргазинский район
с. Бахмут 25-27 августа
с. Бугульчан 30-31 августа
с. Зяк-Ишметово 1-3 сентября
с. Нижнее Бабаларово 6-8 сентября
Кугарчинский район
д. Тавакан 9-10 сентября
с. Юмагузино 13-14 сентября
с. Мраково 15-17 сентября
с. Максютово 20-22 сентября
Зианчуринский район
с. Яныбаево 23-24 сентября
с. Идяш 27-29 сентября
с. Верхний Муйнак 30 сентября – 1 октября
д. Ибрай 4-5 октября
с. Баишево 6-7 октября
с.Иткулово 8 октября
БЕЛОРЕТ МАРШРУТЫ
Белорецкий район
с. Инзер 19-21 апреля
с. Зуяково 22 апреля
с. Тукан 23-27 апреля
с. Верхний Авзян 28-29 апреля
с. Кагарманово 30 апреля
с. Тирлянский 4-7 мая
Учалинский район
с. Уразово 11-12 мая
с. Ахуново 13-14 мая
с. Учалы 17-20 мая
с. Сафарово 21-25 мая
с. Тунгатар 27-28 мая
д. Ильчигул 31 мая – 2 июня
Абзелиловский район
д. Халилово 3-4 июня
д. Абдулмамбетово 7-8 июня
д. Ишкулово 9-11 июня
д. Давлетово 15-17 июня
д. Таштимерово 18-21 июня
д. Бурангулово 23-24 июня
Бурзянский район
д. Байназарово 28-30 июня
с. Старосубхангулово 1-6 июля
д. Иргизлы 7-9 июля
д. Кутаново 12-13 июля
д. Гадельгареево 14-15 июля
д. Атиково 16-19 июля
Баймакский район
с. Тубинск 21-22 июля
с. Бекешево 23-27 июля
г. Баймак 28 июля – 3 августа
с. Акмурун 4-6 августа
с. Юмашево 9-11 августа
д. Ишберда 12-13 августа
Зилаирский район
с. Матраево 16-17 августа
с. Юлдыбаево 18-19 августа
с. Зилаир 20-30 августа
с. Кананикольское 31 августа – 1 сентября
с. Ямансаз 2 сентября
с. Сабырово 3 сентября
Хайбуллинский район
с. Акъяр 6-8 сентября
с. Подольск 9-13 сентября
с. Целинное 14-16 сентября
с. Бурибай 17-23 сентября
с.Уфимский 24-28 сентября
с. Янтышево 29-30 сентября
Читайте нас в